Станом на 27.11.20 р. КП "Івано-Франківськводоекотехпром" виконує наступні роботи:   вул. Галицька ,203 - витік D-200 мм . Без води вул. галицька 201, 203 , т.ц. Гурман , радіозавод        вул. Мазепи ДОСААФ порив на вводі. Робота абонента.
Головна Будівництво лінії обробки мулу

Про підтримку участі КП «Івано-Франківськ-
водоекотехпром» у проектах з енергоефективності
та охорони довкілля

 

Вельмишановні панове!

Дозвольте висловити свою повагу та запропонувати Вам співпрацю з комунальним підприємством «Івано-Франківськводоекотехпром» (м. Івано-Франківськ, Україна), основною сферою діяльності якого є надання послуг з водопостачання та водовідведення.

У 2008р. комунальне підприємство «Івано-Франківськводоекотехпром» відібрано одним з учасників проекту «Розвиток міської інфраструктури» (надалі – Проекту), фінансованого за кошти Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Основними цілями Проекту стали інвестиції в реабілітацію систем водопостачання та водовідведення, а також інвестиції в енергозбереження вибраних підприємств.

Зазначимо, що за час впровадження вказаного Проекту комунальним підприємством «Івано-Франківськводоекотехпром» освоєно кошти на суму 10 823, 6 тис. дол. США, передбачені на здійснення закупівель товарів, послуг консультантів, а також постачання та монтаж обладнання.

Протягом 2010-2012рр. КП «Івано-Франківськводоекотехпром» розроблена та затверджена проектно-кошторисна документація проекту «Реконструкція каналізаційних очисних споруд та будівництво лінії обробки мулу для міста Івано-Франківська". Проектні роботи вартістю 607 555,00 дол. США виконані консорціумом CH2MHіll International Ltd. та WPK Eko-Konsulting (США-Польща) за рахунок коштів Позики та Гранту SIDA. Ними передбачено поетапне впровадження двох пускових комплексів (лотів):

І – «Реконструкція каналізаційних очисних споруд м. Івано-Франківська» – реконструкція блоку механічного та біологічного очищення стічних вод, що забезпечить його відповідність встановленим нормативним показникам вмісту забруднюючих речовин, що відводяться в річку Бистриця.

ІІ– «Будівництво лінії обробки мулу» – збір, висушування та ферментація осаду стічних вод, наслідком якого є утворення біогазу, що в результаті когенерації перетворюється на електроенергію.

         Проектно-кошторисна документація на два пускові комплекси (стадії «П») пройшла комплексну експертизу в ДП «Укрдержбудекспертиза» (експертний висновок №00-0008/1-12/ІЗ від 06.11.2012р.). Мета проекту – забезпечення надійності роботи каналізаційних очисних споруд, покращення якості очищення стічних вод, обробка мулу з подальшим використанням біогазу та, відповідно, зниження споживання електроенергії підприємством.

Першим за реалізацією став проект «Реконструкція каналізаційних очисних споруд м. Івано-Франківська» (8 509,5 тис дол. США), успішно впроваджений протягом 2012-2014рр. консорціумом «Ekolog sp. z. o. o.» -- «PIOS Ekoklar sp. z. o. o.» (Польща).

За час виконання контракту підрядником виконано реконструкцію каналізаційно-очисних споруд КП «Івано-Франківськводоекотехпром», зокрема:

-  замінено значну частину технологічного обладнання: нові мулососи та мулоскреби з нержавіючої сталі на чотирьох первинних відстійниках та семи вторинних відстійниках; насоси відкачування осаду; встановлено решітки для грубого механічного очищення з нержавіючої сталі;

-  замінено технологію біологічного очищення в аеротенках: побудовано камери денітрифікації та нітрифікації, встановлено змішувачі та насоси внутрішньої циркуляції, встановлено нову систему аерації – систему мембранно-дискових дифузорів; замінено систему рециркуляції активного мулу (нова насосна станція);

-  збудовано нові системи видалення піску та жиру, будівлі сепарації піску; камери розподілу технологічних ліній; насосну станцію рециркульованого мулу, станцію зняття фосфатів;

-  здійснено автоматизацію роботи технологічного процесу очищення стічних вод;

-  здійснено реконструкцію всіх розподільчих та мулових камер;

-  встановлено нове обладнання повітродувок.

Згідно з сертифікатом ІУ №164150060495 від 06.01.2015р. Державна архітектурно-будівельна інспекція України засвідчила відповідність закінченого будівництвом об’єкта «Реконструкція каналізаційних очисних споруд м. Івано-Франківська» вимогам проектної документації та підтвердила його готовність до експлуатації.

Як і очікувалося, результатами реконструкції КОС стали, зокрема:

1). Покращення якості очищення стічних вод: зменшення частки забруднюючих речовин (12 з 18 показників проаналізованих показників забруднюючих речовин);

2). Зменшення споживання електроенергії станції аерації (на 21,9%: у порівнянні 11 місяців 2011р. та 11 місяців 2015р.).

Таким чином, виконання першого етапу модернізації очисних споруд  м. Івано-Франківська дозволило підприємству досягти ряд показників з енергозбереження та якості очищення стічних вод, однак повна реалізація даного проекту сприятиме вирішенню надзвичайно гострої екологічної проблеми надмірного накопичення осаду на мулових майданчиках.

Так, станом на 01.01.2016р. на мулових майданчиках станції аерації накопичено 313 112,88 т зневодненого осаду і надлишкового мулу вологістю 79% (при проектному обсязі накопичення 100 000 т зневодненого мулу загальною площею 28 800 м2). Муловий став переповнений, тому зневоднений осад вивезений з мулових майданчиків, за допомогою вертикальних і горизонтальних дренажів відбувається процес зневоднення і складується на території станції аерації. Надмірна кількість мулу та незадовільний стан захисних споруд є загрозою екологічної катастрофи для всього регіону, оскільки очисні споруди підприємства знаходяться на околиці села Ямниця, поблизу сіл Клузів, Тязів, Єзупіль, у безпосередній близькості до берега р. Бистриця, яка впадає у р. Дністер.

Впровадження ІІ частини проекту – «Будівництво лінії обробки мулу» – матиме значний екологічний та економічний ефект.

Зокрема, реалізація цієї частини проекту дозволить отримувати біогаз і виробляти електроенергію в кількості 3,5 млн. кВт. год./рік, зменшити кількість мулу, що утворюється в результаті очищення стічних вод у 50 разів, та зменшити на 80% кількість викидів метану в атмосферу. Згідно з розрахунками для досягнення енергоощадного та екологічного ефекту, підприємству необхідне додаткове фінансування в розмірі 12,0 млн. дол. США.

КП «Івано-Франківськводоекотехпром» має повну підтримку власника, Івано-Франківської міської ради, її виконавчого комітету та особисто міського голови Івано-Франківська, щодо необхідності реалізації другої частини проекту.

31.03.2014 року на сесії Івано-Франківської міської ради прийнято рішення «Про підтримку участі підприємства у впровадженні проекту «Будівництво лінії обробки мулу для міста Івано-Франківська». Цим рішенням Івано-Франківська міська рада надала згоду як Гаранта виконання зобов’язань фінансового характеру перед потенційними інвесторами та кредиторами.

Таким чином, на сьогоднішній день, підприємство має розроблений комплексний проект, який схвалений спеціалізованої державною експертною установою, досвід успішної реалізації великих інвестиційних проектів з досягненням запланованих результатів, команду фахівців з досвідом відповідної роботи, підтримку органів місцевого самоврядування та особисто міського голови.

Маю надію, що наведена вище інформація зацікавить Вас. Сподіваюся на підтримку та партнерство

.

 

 

Контактні дані:

Генеральний директор

Кімачук Роман Михайлович

тел. +380505332939, е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду "> Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Директор зі стратегічного розвитку

Грималюк Андрій Васильович

тел. +380505332939, е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду "> Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Офіційна інтернет-сторінка: vodokanal.if.ua

 

З повагою,

генеральний директор                             Роман Кімачук

 

 

 

 

S1

 

S2

 

S3

 

S4

 

S5

 

S6

 

S7

 

S8

 

S9

 

S10

 

S11

 

S12

 

S13

 

S14

 

S15

 

S16

 

S17

 

S18

 

S19

 

S20

 

S21

 

S22

 

S23

 

S24

 

S25

 

S26

 

S27

 

S28

 

SA1

 

SA2

 

SA3

 

SA4

 

SA5

 

SA6

 

SA7

 

SA8

 

SA9

 

SA10

 

SA11

 

SA12

 

SA13

 

SA14

 

SA15

 

SA16

 

SA17

 

SA18

 

SA19

 

SA20

 

SA21

 

SA22

 

SA23

 

SA24

 

SA25

 

SA26

 

SA27

 

SA28