Станом на 10.07.20 р. КП "Івано-Франківськводоекотехпром" виконує наступні роботи:   вул. Ціолковського – заміна аварійного водогону D-250мм (акведук) – в роботі        вул. Мазепи 130 – заміна водопроводу – в роботі        вул. Мазепи – технікум фізкультури – заміна дощової каналізаційної мережі – в роботі        вул. Бельведерська – Манюха – ліквідація залому на каналізаційній мережі – в роботі        вул. Чорновола 65 – підготовка до заміна водопровідного вводу – в роботі        Виконання заявок по забиттю дворової к-ції        Ремонт ПГ згідно припису        вул. Чорновола – підготовка розкопок до асфальтування – в роботі        вул. Галицька 64 – 64а – вияснення витоку – в роботі        вул. П.Орлика 3 – ремонт засувки D-150мм – без х/води ж.б.1 – 7, та вул. Бельведерська 17,19 – в роботі        вул. Набережна 4 – 6а – чистка дощової к-ції – в роботі        вул. Підгірна 13 с. Микитенці – витік D-50мм – в роботі        вул. Шевченка – Січ. Стрільців – переключення водопроводу D-150мм – в роботі        вул. Ребета – ГАЗ – витік – в роботі

Прес-служба

Головна Фотогалерея Фотогалерея КП «Івано-Франківськ

24 вересня 2014 року відбулась презентація оновлених каналізаційних очисних споруд міста Івано-Франківська. Протягом майже двох років на них проводилась масштабна реконструкція в рамках проекту «Розвиток міської інфраструктури в Україні», що фінансується з Позики Світового банку.

За цей час почергово було виконано значну кількість будівельно-монтажних робіт на двох технологічних лініях. Реконструкцію першої з них, технологічної лінії «В», завершили у вересні 2013 року, а влітку цього року до запуску був підготовлений цілий об’єкт.

Загалом вартість виконаних робіт перевищила 6 млн. євро, з яких понад 4 млн. було витрачено на  закупівлю нового імпортного та вітчизняного обладнання.

Застаріле на зношене обладнання було замінено практично на усіх об’єктах очисних споруд. Основне високотехнологічне обладнання було завезено з-за кордону, в основному це продукція провідних світових виробників Польщі, Німеччини, Італії, Швеції та Кореї.

Крім відновлення діючих споруд, за час реконструкції збудовано і ряд нових об’єктів для покращення механічної та біологічної очистки стічних вод. Зокрема, наймасштабнішою є нова система видалення піску та жиру зі стічних вод та сепарації піску. До цього часу такого виду очистки на підприємстві не було.

«Оскільки значна частина міста Івано-Франківська має загальносплавну систему каналізації, то на очисні споруди потрапляє увесь той бруд та пісок з доріг та тротуарів, особливо після дощів. Відповідно, не маючи спеціального обладнання для його відокремлення, пісок пошкоджував технологічне обладнання і цим зменшував його експлуатаційний період», – говорить генеральний директор КП «Івано-Франківськводоекотехпром» Микола Саєвич.

Після реконструкції покращиться якість очистки стічних вод одразу за кількома показниками, згідно із затвердженими граничнодопустимими концентраціями скиду забруднюючих речовин у  р. Бистриця: азоту амонійного, нітритів, нітратів, фосфатів та ін.

На підприємстві також очікують і на зменшення споживання енергоносіїв на рівні 20-25%. Цього планують досягти завдяки заміні найбільш енергоємкого обладнання – повітродувок (машини для подачі кисню) та автоматизації їх роботи.

«Якщо раніше у нас постійно працювало дві повітродувки потужністю по 400 кВт кожна, то тепер у нас поставлено 4 сучасні машини по дві потужністю 150 кВт та 115кВт. Крім того, завдяки встановленню локальної автоматичної станції потужність їх роботи буде автоматично регулюватися від потреб в той чи інший час», – стверджує головний технолог КП «Івано-Франківськводоекотехпром» Микола Вабіщевіч.

На підприємстві планують продовжити роботу з модернізації очисних споруд. Так, Івано-Франківськ увійшов до 10 міст, які потрапили до нового проекту Світового банку «Розвиток міської інфраструктури-2», який вже розпочався. Під час нього передбачається реалізація другої великої частини проекту «Будівництво лінії обробки мулу», що дозволить з осаду отримувати біогаз та в подальшому використовувати його для виробництва електроенергії в проектній кількості 3 млн кВт.год/рік. Не менш важливим є й екологічний ефект, адже в результаті зневоднення осаду можна зменшити кількість мулу, що утворюється в результаті очищення стічних вод у 50 разів та знизити на 80% викиди метану в атмосферу. 

 

P.S. Нижче наводимо перелік основних робіт в рамках «Реконструкції каналізаційних очисних споруд»:

1. замінено застаріле обладнання на усіх головних об’єктах каналізаційних очисних споруд;

2. виконано ремонтні роботи у будівлях насосних станцій, станції повітродувок, розподільчих та мулових камерах;

3. збудовано нову систему видалення піску та жиру разом із системою сепарації піску;

4. збудовано нову насосну станцію рециркульованого та надлишкового мулу;

5. збудовано нову камеру розподілу технологічних ліній, що дає можливість автономно працювати кожній з двох технологічних ліній;

6. капітально відремонтовано основні споруди механічної та біологічної очистки стічних вод: первинні відстійники – 4 шт., біореактори – 3 шт., вторинні відстійники – 7 шт.

7. у 3-х біоректорах збудовано нову камеру нітрифікації та денітрифікації;

8. встановлено нову систему видалення фосфору зі стічних вод (станція РІХ);

9. встановлено нову та замінено стару запірну арматуру на усіх головних об’єктах очисних споруд;

10. практично повністю замінено систему енергозабезпечення роботи очисних споруд, прокладено нові кабельні траси, встановлено нові трансформаторні підстанції;

11. замінено старі та прокладено нові трубопроводи різних діаметрів;

12. встановлено локальну автоматичну станцію з системою регулювання роботи очисних споруд.

 

Цікаві цифри:

За час «Реконструкції каналізаційних очисних споруд» було використано 6038 куб. м. бетону, які завезли 1004 бетоновози. Прокладено 12 346 метрів кабельних ліній. Використано понад 230 тон арматури. Встановлено 1831 м.п труб.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."